fbpx

Homestaging, alebo 3 – krát ako to nepokaziť

Keď som po prvýkrát počula o „homestagingu“, ani mi nenapadlo, že toto slovné spojenie naberie pri realitách také rýchle obrátky.

Áno, ľudia majú radi „krásno“. Každý z nás sa radšej pozrie na niečo pekné, upratané, štýlové a nie rozhádzané, neupravené či nesúrodé.

Pri home stagingu ide vlastne o to, aby sa interiér Vášho bytu alebo domu jednoducho skrášlil… drobnou dekoráciou, kvetom, usporiadaným nábytkom či dobre zladenými textíliami.

Na čo by sme teda mali dbať, keď robíme prípravu bytu či domu na predaj?

1. PORIADOK

Jednoducho upracte svoj príbytok. Utrite prach, umyte podlahu, utrite nábytok, vyperte záclony… urobte zo svojho domova, ktorý chcete ponúknuť na predaj, aby sa stal domovom niekoho iného, jedno príjemné a upratané miesto.

2. Uložte NÁBYTOK

Ten, ktorý máte k dispozícii. A ten, ktorý nechcete, vyhoďte. Nech Vám nie je ľúto za kusom otrhaného kresla alebo zničenej stoličky. Aj tak skončí v koši. Ale pri prehliadke by mohol pôsobiť rušivo. Vy predsa predávate „domov“, nie „vetešníctvo“!

3.FARBY

Menej je viac. Ak inklinujete k sýtym farbám, ok. Ale prosím, nesnažte sa k nim doladiť ešte sýtejšie. Máte sýto červenú spálňu? Možno že sýto modrá obývačka s výraznými žltými závesmi sa Vám naozaj páči. Ale ak chcete doplniť ešte nejaké iné farby, skúste, prosím jemnejšie a neutrálnejšie tóny.

Samozrejme, je toho ešte oveľa viac…..

Rada Vám s tým pomôžem.

Iveta Hestericová, Váš realitný špecialista

Iveta Hestericova
Celý svoj profesijný život som „zasvätila“ realitám, pretože ma bavia. Aktívne sa im venujem už od roku 1997 a v súčasnosti pôsobím ako realitný špecialista.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.